© Keke Keukelaar
Annemarie de Gee (1987) brak door met de verhalenbundel Kamermensen, dat in Trouw werd uitgeroepen tot een van de beste debuten van 2012. Ze was de Nederlandse afgevaardigde op het International Book Festival Budapest en ontving daarna twee beurzen van het Nederlands Letterenfonds voor het schrijven van romans. De kus van een clown verscheen in 2015. In 2019 verscheen het verhaalmozaïek Ik, moeder, waarmee ze de moeder als literair personage bestaansrecht geeft.
In februari 2022 is haar nieuwste roman De winters verschenen.
Naast fictieschrijver is De Gee oprichter van Het Schrijfcentrum, en regisseert ze luisterboeken.
PODCAST
Naar aanleiding van het verschijnen van De Winters – het nieuwe boek van De Gee en volgens Rosenboom ‘een heerlijk boek, een roman die stroomt als een rivier’ – bespreken Annemarie en Thomas de status van de Nederlandse literatuur, de psychologisch roman vs. Ideeënroman, en de kunst van het schrijven – toen en nu.
Nu te beluisteren via Spotify of podcastapp.
VPRO Nooit Meer Slapen 2018
columns over de voorbije dag
Geluidsfragment 20 november 2018
Geluidsfragment 21 november 2018
Geluidsfragment 22 november 2018
Geluidsfragment 23 november 2018
DE WINTERS IN DE PERS:
Het is Annemarie de Gee stralend gelukt een verhaal te maken vol met aangrijpende zeggingskracht - Thomas Verbogt in Het Parool van 17 april 2022. Lees hier het artikel.
Voor alle boekbesprekingen van De Winters ga naar pagina Pers en Beeld